Sokol Pražský v Petrohradu opět ukázal svoji sílu.

Přinášíme vzpomínku na krásný zážitek z roku 2011. Do Petrohradu jsme přiletěli již v pátek v brzkých ranních hodinách. Přes den jsme si prošli nejznámější Petrohradské památky včetně Zimního paláce, Ermitáže a Aurory. Ochutnali jsme ruský boršč a některé dívky nevynechaly ani místní obchody s módou.
V sobotu v 9,20 jsme již byli všichni ve sportovní hale připraveni na prostorové zkoušky našich Falconek. Atmosféra v týmu byla velmi dobrá a tak hned v úvodní sestavě prvního kola dívek se zadařilo postoupit z prvního místa do semifinále.
Ani v juniorech tomu nebylo jinak a po dobře zajeté sestavě se Šimon s Natálkou dostali bez opravek rovnou do čtvrtfinále ze 13. místa.
V semifinále DFS naše dívky trochu zvolnily v přesnosti sestavy, ale konečné hodnocení poroty bylo stejné jako v prvním kole. Mohli jsme se tedy radovat z postupu do večerního finále z první pozice.
Junioři měli oproti formacím díky vyššímu počtu závodníku ještě čtvrtfinálové kolo, do kterého se z 36 párů mohlo probojovat pouze 24. V tomto kole zajel náš pár velmi dobře a tak jsme jen doufali, že se probojují mezi 12 nejlepších párů Evropy. To se nakonec stalo a Šimon s Naty postupovali dokonce z 9. místa do večerního semifinále.
Hala se večer zcela zaplnila a tím vznikla opravdu krásná atmosféra. Naši junioři měli také cíl finále, jako naše holky, ale znamenalo to, že svou průběžnou devátou pozici musí ještě zlepšit o další dvě místa. Po dosti rozporuplně zajeté semifinálové sestavě jsme již ve finále nevěřili. Opak se však stal pravdou a děcka se dostala do finále ze sedmého místa.
Do finále jsme šli posíleni sebevědomím a na finálových sestavách to bylo znát. Děvčata zajela sestavu opravdu krásně a s výrazem jim vlastním. Porotci výkon ohodnotili čtyřmi jedničkami, dvěma dvojkami a jednou trojkou. Konečné pořadí bylo jasné a zasloužené první místo. Zde je odkaz na finálovou sestavu našich Falcon girls:

V kategorii juniorů jsme po loňském nepopulárním osmém místě na MEJ konečně prolomili smůlu, takže jsme se již euforicky radovali ze samotného postupu do finále. Páru jsem tedy ani nekladla žádné vyšší cíle. Jen si to pořádně nakonec užít. O to bylo příjemnější zjištění, že po krásně zajeté a výrazem dotažené sestavě obdržel Šimon a Nátálka od poroty dvě pětky, dvě sedmičky a od ruského porotce O. Kustova dokonce jedničku! V celkovém hodnocení se nám tedy podařilo ještě o stupínek ve výkonu postoupit a dostat krásnou medaili za šesté místo.
Video finálové sestavy se nyní zpracovává a během večera V&aa cute;m ho vložíme do článku ke shlédnutí.
Na konci celé soutěže bylo společné vyhlášení všech soutěžních kategorií. Byl to opravdu krásný zážitek, stát na parketu s celou naší výpravou Sokola Pražského a užít si pocit z dobře vykonané trenérské práce. Je to až neuvěřitelné, že po celé roky držíme prim v ČR a i v zahraničí. Všechny naše juniorské páry se na mezinárodním poli probojovali do finále, což je neuvěřitelná řádka úspěchů. Čtyři dívky z naší formace si to v juniorských soutěžních letech zažilo na vlastní kůži.
Díky titulu mistryň světa se naše dívčí formace dostala do historie našeho sportu. Dívky jsou nyní jediné dvojnásobné mistryně Evropy a světa, za což jim patří oprávněná gratulace a respekt.

Závěrem bych poděkovala za obrovské nasazení našim svěřencům, za velmi dobrou práci trenérům Petrovi Kavalířovi a Jarce Chudomské a také rodičům Romaně a Jardovi Moravcovi, kteří nás po celou dobu závodu skvěle bavili, psychicky podporovali, fotili a natáčeli.
Díky i všem našim příznivcům za krásné gratulace.

Štěpánka Slámová

Označeno v Uncategorized