Vhodnou stravou proti rakovině

Přinášíme vám pohled zajímavý rozhovor o rakovině v našem těle. Co ji spouští a proč? Nelze ji zabránit? Podívejte se na video.

Přepis:

Dobrý den, dobrý večer,

přeji vám všem, aby se vám dnešní pořad nejen líbí, ale i přinesl něco nového. Rakovina je závažná nemoc, neexistuje na ni lék. Výzkumy ale ukazují, že naše stravování může snížit riziko rozvoje některých typů rakoviny. Stravování je jedním z vnějších faktorů, které mají vliv na rakovinné bujení.

Všichni v sobě nosíme rakovinové buňky

Z 60 ml buněk, ze kterých je tvořeno naše tělo je jich 200.000 rakovinotvorných. To je každá 3. z tisíce. Tělo zdravého člověka buky likviduje. Tuto schopnost ztrácí, pokud vystaveno dlouhodobě stresu, nevhodné stravě a ovzduší. Statistiky v ČR: každý třetí trpí rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Ročně onemocní více než 77.000 lidí. Volba potravin dokáže riziko eliminovat, ovoce, zelenina obsahují vitamín A, C a kyselinu listovou. Kyselinu listovou neobsahují pouze saláty, ale například Fazole Mungo, Obchod se zeleninou, či vlastí zahrádku můžeme vidět jako přírodní lékárnu… více ve videu.

V současné době mnoho lidí opouští průmyslově zpracované potraviny a dává přednost lokálním surovinám, či super food, jako je goji – kustovnice čínská . Mnoho lidí se stává vegetariány, vegany, drží bezlepkové diety. Určitě to je krok správným směrem. Ovšem nejčistší forma stravy, kterou může člověk držet je takzvaná živá strava – RAW food. O co se jedná se dozvíte například na RAWmarket.cz, na Vitarian.cz a dalších….

Označeno v strava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*